Description
| Brand | CALVIN KLEIN |
| Name | Twisted Bezel Women Quartz White Dial Analog Stainless Steel Watch – 25100070 |
| Case Size | 34 mm |
| Case Shape | Round |
| Dial Color | White |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display | Analog |
| Movement | Quartz |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Strap Color |
Multi-Colour
|
| Glass Material | Mineral Glass |
| Gender | Female |
| Buckle Type |
Push-Button Deployment
|
| Item Weight | 78 gm |
| Water Resistent | 3 BAR |
| Strap Width | 16 mm |
| Warranty Period | 2 Years |
| Case Thickness | 6 mm |
| Country of Origin | China |















Reviews
There are no reviews yet. Be the first one to write one.