Description
| Brand | TIMEX |
| Name | Signio Round 48mm Silver Dial Analog Watch For Men – TWEG24100 |
| Gender | Men |
| Case Shape | Round |
| Case Size | 48 mm |
| Case Material |
Stainless Steel
|
| Dial Color | Silver |
| Display | Analog |
| Movement | Quartz |
| Water Resistent |
5o m
|
| Strap Material |
Stainless steel
|
| Strap Color | Silver |
| Buckle Type |
Foldover Clasp
|
| Item Weight | 118 g |
| Country of Origin | India |
| Strap Width | 22 mm |
| Warranty Period | 1 Years |
| Occasion | Casual |
|
Glass Material
|
Mineral Glass |
| Dial Material | Stainelss steel |















Reviews
There are no reviews yet. Be the first one to write one.